Mecze: 7695

Żółte kartki: 2585

Czerwone kartki: 311

Starczyło się tylko na pierwszą połowę

Getinge tym spotkaniem potwierdziło swoje medalowe aspiracje. Zespół pod kierownictwem Marka Waszuty rozegrał bardzo dobre czterdzieści minut, nie dając najmniejszych szans APLI, która po tej porażce ma już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. ,,Szarzy’’ plasują się na najniższym stopniu podium i będą chcieli się na nim utrzymać. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się minimalnym prowadzeniem Getinge (3:2), w drugiej rozwiązał się prawdziwy worek z bramkami. Gracze APLI opadli z sił – nie mieli zmian – i raz po raz dostawali cios od oponenta. Cztery gole zdobył Maciej Skotniczny. Hat-tricka udało się skompletować także Maćkowi Królowi. Wszyscy gracze w szarych koszulkach zasługują na wysokie noty, a rywal musi martwić się drugoligowy byt.