Faworytem meczu Ericpol kontra Tauron Dystrybucja był ten pierwszy. Drużyna gospodarzy mogła czuć się pewnie przed meczem, wygrała w poprzedniej kolejce spotkanie z RMF Maxxx i znajdowała się na wysokim, trzecim miejscu w tabeli. Tauron tydzień temu przegrał wysoko swój mecz z Auchan Bonarka. Od początku meczu widać było u piłkarzy Tauronu wielką chęć zwycięstwa, podrażnieni porażką w ostatnim meczu chcieli szybko strzelić bramkę. Całą pierwszą połowę optyczną przewagę miał Tauron, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Drugą odsłonę meczu goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Andrzej Szafrański po podaniu Pawła Fiecka znalazł się sam na sam z bramkarzem Ericpolu i płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Po bramce dla ekipy Tauronu zawodnicy Ericpolu starali się atakować co było niebezpieczne, ponieważ strata piłki oznaczała groźne kontry przeciwnika. W 35. minucie jeden z kontrataków zakończył się golem Piotra Krasonia, który z zimną krwią wykorzystał świetne podanie Krzysztofa Bujaka. Drużyna Ericpolu walczyła do końca, postawili wszystko na jedną kartę co przyniosło gola Piotra Doktóra w 39. minucie, jak się później okazało tylko honorowego. Tauron wygrał 2:1 i przesunął się w górę tabeli na piąte miejsce. Ericpol spadł z trzeciego na szóste miejsce.