HSBC komplikuje sobie sprawę awansu

To był ważny mecz dla jednych jak i drugich. HSBC musiało wygrać żeby utrzymać premiowane awansem drugie miejsce w tabeli. Plac Nowy 1 w przypadku wygranej mógł oddalić się już na dość bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Technicznie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy HSBC, ale Plac Nowy 1 nadrabiał wszelkie bramki determinacją i zaangażowaniem. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Plac Nowy 1, ale prowadzenia tego nie udało im się utrzymać i do przerwy utrzymał się wynik remisowy 1:1. Po zmianie stron długo na prowadzeniu byli gracze HSBC, którzy najpierw strzelili na 2:1, a następnie odpowiedzieli golem na 3:2 po bramce wyrównującej strzelonej przez Plac Nowy 1. O wyniku spotkania zaważyły 2 minuty, w ciągu których Plac Nowy 1 dwukrotnie zaskoczył Mateusza Durkalca i wyszedł na prowadzenie. W końcowych minutach HSBC rzuciło się jeszcze do odrabiania strat, ale nie przyniosło to pożądanego efektu. Warto zaznaczyć, że Plac Nowy 1 występował w tym meczu bez bramkarza i zawodnicy z pola zmieniali się na bramce. Ostatecznie Plac Nowy 1 pokonuje HSBC 4:3 i jest już niemal pewny utrzymania w II lidze.