Przetrwali i wygrali

Pomimo wyraźnej przewagi w grze Colorexu w pierwszej połowie, spotkanie dobrze układało się dla drużyny HCLu, która musiała ten mecz wygrać, aby podtrzymać swoje szanse na mistrzostwo. HCL strzelił bramkę na 1:0, lecz po chwili znów był wynik remisowy. Do przerwy oba zespoły trafiły jeszcze po razie i na przerwę schodziły przy stanie 2:2. Można powiedzieć, że Colorex nie wykorzystał swojej szansy, gdyż w pierwszej połowie był zespołem lepszym, a nie osiągnął bramkowej zaliczki przed drugą częścią meczu. W drugiej połowie spotkanie stało się już dużo bardziej wyrównane, ale lepszą skuteczność zaprezentowali gracze w większości pochodzący ze słonecznej Italii. HCL po przerwie zdobył 4 bramki, a Colorex tylko dwie, w tym ostatnią w 40 minucie meczu. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu HCL wciąż walczy o mistrzostwo oraz awans, natomiast Colorex dalej musi patrzeć za plecy, chociaż prawdopodobieństwo ich spadku do III ligi jest niewielkie.