Nadzieje rozbite w drugiej połowie

W pierwszym meczu kolejki spotkały się ekipy TEB Edukacja/FM Ryś oraz State Street. Mecz lepiej rozpoczął się dla tych drugich, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie. Od tego momentu optyczna przewaga obecnego mistrza rozgrywek była bardzo widoczna, ale nie przekładała się ona na ilość stwarzanych sytuacji. Zza linii bocznej boiska krzyczał i dyrygował Adam Szumiec, ale zdawało się nie przynosić to efektu i State Street do przerwy prowadził 1:0. W drugiej połowie było już jednak lepiej. Defensywa State Street kompletnie się posypała i zespół TEBu dość szybko wyszedł na prowadzenie, które systematycznie zwiększał. Grający bez swojego lidera w ofensywie Pawła Markowskiego zespół State Street był bezsilny w kontratakach i tym samym zabrakło im możliwości żeby powalczyć z wyżej notowanym rywalem.