Ergo:pos górą w starciu z Amusys

Na początek XVII kolejki mieliśmy spotkanie drużyn, które okupują dolne rejony tabeli. Pierwsze minuty były dość chaotyczne, ale nie można powiedzieć, że działo się mało. Jako pierwsi na prowadzenie po strzale z dystansu od słupka wyszli gracze Ergo:pos. Ekipa Amusys przeprowadzała sporo akcji, ale zdecydowanie szwankowało ostatnie podanie bądź skuteczność. Do przerwy więc Ergo:pos prowadził 1:0, a niedługo po wznowieniu gry 2 bramki dla swojej drużyny zdobył Tadeusz Leo i wydawało się, że drużynie Ergo:pos już nic nie będzie w stanie zagrozić. Wtedy też do siatki trafiło wreszcie Amusys i mecz stał się jeszcze ciekawszy. Oba zespoły przeprowadziły jeszcze kilka groźnych akcji, część zamieniły na bramki, ale ostatecznie górą był Ergo:pos, który wygrał jedną bramką i w ostatniej kolejce powalczy o to, żeby w końcowym rozrachunku przegonić właśnie zespół Amusys.