Jako pierwsze w ostatniej kolejce III ligi B zagrały Energoprojekt i Kolporter. Pomarańczowi  bijący się o awans niespodziewanie przegrali z świetnie radzącymi sobie w tym spotkaniu Gospodarzami. Od pierwszych minut zauważaliśmy przewagę Gości. Raz na jakiś czas pojawiały się groźne strzały, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Dopiero w 10 minucie sprawy w swoje ręce wziął Szczepan Nogalski, który wyprzedził przeciwników i podcinką umieścił piłkę w siatce. Po chwili wyrównał Dariusz Kryszczak, korzystając z idealnego dogrania od kolegi ze stałego fragmentu. Do przerwy oglądaliśmy wynik 1:1. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej odsłonie w której to konsekwencją popisywała się ekipa Energoprojekt. W miarę upływu czasu Krzysztof Jackowski dwa razy skorzystał z błędów w szykach obronnych Kolportera. Najpierw niepilnowany uderzył niespodziewanie na bramkę, później wykorzystał kontratak ustalając rezultat spotkania na 3:1. Drużyna niebieskich notuje drugie zwycięstwo, co zapowiada się dobrze na kolejny sezon.