Jako drugie na boisku Biznes Ligi spotkały się Kolporter i Roban. Sąsiadów w tabeli dzieliły cztery punkty, jednak po tym starciu Pomarańczowi wyraźnie odskoczyli. Mecz w pierwszej połowie wydawał się dość wyrównany i ciężko było mówić o faworycie. Niestety w drugiej części w ekipie Czerwonych wyraźnie coś pękło, a co gorsza nie mieli oni pomysłu na doprowadzenie do choćby remisu. Pierwsza bramka padła w piątej minucie, kiedy to Marek Ropka z Kolporter II dostał piłkę na środek i uderzył precyzyjnie. Drugie trafienie zanotował niezawodny Janusz Dziaduła lokując piłkę miedzy słupkiem a bramkarzem. W miarę upływu czasu zespół Roban jakby nieco się przebudził czego efektem był gol kontaktowy Tomasza Białeckiego, który wycelował w samo okienko. Szybko jednak odpowiedzieli Gospodarze. Kolejnym strzelcem był Bartłomiej Bober wykorzystując dogranie z rzutu rożnego. Nim sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy na konto Czerwonych doszło jedno oczko autorstwa Łukasza Szlósarczyka który pokonał bramkarza prostym uderzeniem. Zawodnicy na przerwę schodzili przy stanie 3:2. W drugiej odsłonie można było zauważyć determinację drużyny Roban jednak nie przekładało się to na skuteczność. Kolporter II konsekwentną grą wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Najpierw Michał Fiet trafił z główki, później Janusz Dziaduła zachował się doskonale przed polem karnym i jeszcze Marek Ropka dopisał kolejnego gola dobijając strzał w słupek. Czerwoni zdołali pokonać Szewczyka jeszcze dwa razy, a konkretnie Szlósarczyk i Mariusz Kopijka, ale miało to raczej charakter pomniejszenia straty. Dodatkowo siódme trafienie wpadło na konto Janusza Dziaduły. W konsekwencji Pomarańczowi zgarniają komplet bardzo ważnych punktów co przybliża ich do czołówki w tabeli.