Obie ekipy do tego spotkania przystąpiły gołą "siódemką". Food Care miał tego dnia nieco lepiej nastawione celowniki od rywala i to zadecydowało o ich zwycięstwie. Jako pierwszy do siatki trafił Paweł Kmieć. Pegasystems starał się szybko odpowiedzieć, ale Jan Hudzik czy Denis Jasik strzelali niecelnie. Obok słupka uderzał Marcin Juszczyk, a chwilę później goście mogli cieszyć się z gola. Na niesygnalizowany strzał z dystansu zdecydował się Denis Jasik, czym zupełnie zaskoczył Zbigniewa Pałkę. Na taki rozwój wydarzeń piękną bramką z ostrego kąta odpowiedział Paweł Kmieć. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik po raz trzeci znalazł drogę do siatki. W drugich 20. minutach Food Care nie zwalniał tempa. Przy golu Przemysława Kaliskiego na 4:1 pomógł bramkarz - nota bene zawodnik z pola.  W odstępie kilku minut swoją trzecią, czwartą i piątą bramkę w tym spotkaniu zdobył Paweł Kmieć, a rywala dobijał jeszcze Przemysław Kaliski. Rozmiar porażki dwukrotnie zmniejszał Denis Jasik.