Zwieńczeniem bardzo emocjonującego dnia w II lidze D było starcie Sparty z Art Blackiem. Spotkanie to miało być o tyle interesujące, że najprawdopodobniej pomiędzy obiema drużynami stoczy się walką o drugie miejsce premiowane awansem. Lepiej w mecz weszli goście, którzy już po kilku minutach prowadzili 2:0. Świetną współpracę potwierdzili Sebastian Wiśniewski z Arkadiuszem Krzyszkowskim i to po trafieniach tej dwójki Sparta była na dwubramkowym debecie. Taki stan rzeczy wymusił na gospodarzach bardziej otwartą grę. Po jednej z akcji piłkę do siatki wepchnął Rafał Kędzior i zrobiło się 1:2. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo pięknie z woleja przymierzył Krzyszkowski i Art Black znów prowadził różnicą dwóch goli. Odpowiedź Sparty była natychmiastowa. Tuż po wznowieniu gry zrobiło się 2:3,a tuż przed przerwą po błędzie Kąklewskiego wyrównał Maciej Kudej. Drugie 20 minut było bardzo wyrównane, ale to Sparta wykazała się większą determinacją i skutecznością. Długi wyrzut Tomasza Osory, piłkę zgrał Jarosław Kamiński, a Kędzior cudownym strzałem dał Sparcie prowadzenie. Art Black dążył do wyrównania, ale Kamil Tympalski „urwał się" niczym pies z łańcucha i trafił na 5:3. W samej końcówce przypadkowego gola zdobyli goście, na którego bardzo szybko odpowiedział Kędzior i Sparta pokonała Art Black 6:4 i jest bardzo blisko awansu do I ligi.