Punktu w starciu z Lynką brakowało do awansu do YesSport I ligi drużynie gospodarzy, ale mecz z czerwoną latarnią ligi nie zaczął się dla nich nie najlepiej. Krzysztof Szum uderzył z dystansu i Lynka objęła prowadzenie. Na gospodarzach nie zrobiło to jednak większego wrażenie, gdyż świadomi swoich możliwości cierpliwie budowali ataki i wyczekiwali okazji do wyrównania. Ta okazja otworzyła się przed Dawidem Dolańskim, który pędząc z piłką od połowy boiska nie dał szans bramkarzowi i zrobiło się 1:1. Bramka wyrównująca dodała skrzydeł gospodarzom, którzy od tego momentu niepodzielnie panowali na boisku. Gola na 2:1 zdobył Tomasz Wolak i stało się jasne, że awans gracze w białych koszulkach mogą przegrać już tylko sami ze sobą. Przed przerwą faworyt dołożył jeszcze 4 trafienia, a najładniejszą z nich było wykończenie akcji przez Macieja Niecia, który otrzymał CU-DO-WNE podanie od Felipe Jorge Garcii. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Amway kontrolował boiskowe wydarzenia, a goście nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy rywala. Z pomocą Lynce postanowił przyjść Bartłomiej Latoszek, który źle wyprowadził piłkę z własnego pola karnego i podał ją wprost pod nogi Jakuba Sroki. Ten z prezentu skorzystał i było to ostatnie trafienie gości w tym sezonie. Ostatecznie Amway wygrał 9:2 i na gali zakończeniowej świętować będzie awans do YesSport I ligi.