Początek spotkania, którym RMF Maxxx zapewnił sobie mistrzowski tytuł nie zapowiadał łatwej przeprawy radiowców, którzy szybko zostali zepchnięcie do defensywy przez nieustępliwie grających przeciwników. Na ich szczęści Auchan nie wykorzystał żadnej z dogodnych okazji, a po 5 minutach sygnał do ataku dali Karol Kościółek i Michał Szczepański. Pierwszy z wymienionych ostemplował poprzeczkę, natomiast drugi słupek. Chwilę później do bezpańskiej piłki w polu karnym rywala dopada Wojciech Wolan i płaskim strzałem pokonuje Mariusza Wielgosza. Auchan odpowiada kontratakiem, zakończonym niecelnym strzałem Oskara Brandysa. W 8' minucie gracze w czerwonych strojach mają więcej szcześcia. Fatalny błąd Michała Spasiuka wykorzystuje Mikołaj Pyś i doprowadza do wyrówania. Auchan odzyskuje wiarę, ale to rozdrażnieni radiowcy rozpoczynają marsz po zwycięstwo. W 13' minucie Wojciech Wolan ogrywa Piotra Michalika i ponownie płaskim strzałem pakuje futbolówkę do siatki. Pierwszą odsłonę zamykają dwa gole Konrada Mostowika, który w obydwóch sytuacjach pokazał, że jest prawdziwym wyjadaczem pola karnego. W ostatnich sekundach przed przerwą szczęścia szukał jeszcze Oskar Brandys, ale jego strzał z dystansu na poprzeczkę zbił Maciej Urbanek. Drugą połowę otwiera piękny gol Michała Szczepańskiego. Piłka po precyzyjnym strzale z dystansu ląduje pod poprzeczką. Na 1:6 gola zdobywa kapitan zespołu, Tomasz Rzadkowski udowadniając, że i on ma swój udział w sukcesie drużyny. W 10' minucie Auchan odpowiada strzałem głową Piotra Farbańca, jednak piłka w niewielkiej odległości mija słupek. Większą precyzją wykazują się gracze w czarnych strojach. Michał Spasiuk wewnętrznym podbiciem podwyższa na 1:7, a chwilę później kolejnego gola zdobywa Wojciech Wolan po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. Spotkanie dopełniają dwa gole aktywnego Konrada Mostowika i trafienie "piętką" Wojciecha Wolana, które to było adekwatnym podsumowaniem koncertu gry w wykonaniu radiowców. Po końcowym gwizdku strzeliły korki szampanów. RMF Maxxx został mistrzem II Ligi B!