Kto zatrzyma RMF jak nie Tauron? Takie głosy dało się słyszeć na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Szlagier piątej serii gier zapowiadał się bardzo emocjonujący, stanęły bowiem naprzeciwko siebie drużyny, które w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu. Jak ważne było to spotkanie dla gospodarzy niech świadczy fakt, że pojawił się na nim nieobecny w ostatnich tygodniach lider tej drużyny – Krzysztof Sadko. Ale nie to było największym wydarzeniem pierwszych minut tego starcia. Lider musiał stoczyć bój bez swojego bramkarza Macieja Urbanka, który wpływ na dotychczasowe wyniki Maxxxu jest nie do przecenienia. W tej sytuacji między słupkami zobaczyliśmy Konrada Mostowika, który...był bardzo mocnym punktem swojej drużyny. Pierwsze minuty nie wskazywały na tak wysokie zwycięstwo lidera. Mecz był wyrównany, dużo było walki w środku pola. Gdy wraz z upływem minut zaczęła zaznaczać się przewaga gości z zabójczą kontrą mógł wyjść Tauron, ale w sytuacji 3 na 1 fatalnie pomylił się Andrzej Szafrański. Przełomowa okazała się bramka na 0:1, która tak naprawdę wybiła gospodarzom futbol z głowy. Akcja jak marzenie! Mostowik wznawia grę do Kościółka, ten piętą do obiegającego go Spasiuka, obrońca RMF-u podprowadza piłkę i znajduje na środku Wolana, który przyjęciem piłki gubi obrońcę i zagrywa piłkę do Spasiuka, która pognał wzdłuż linii bocznej niczym Roberto Carlos, rozejrzał się i znalazł niepilnowanego na szóstym metrze Wolana. Ten bez zastanowienia uderzył po krótkim rogu i nie dał szans bramkarzowi. Golazoooooooooo! Od tej pory trwał koncert Maxxxu. Koronkowe akcje, wymienność pozycji. Ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie skończyło się na 9:2, a popisową partię zaliczyli Spasiuk, Wolan i Zasadni. Śmietankę spija wspomniana trójka, ale na pochwały i słowa uznania zasługuje każdy z zawodników lidera. Biznesligowa Barcelona – tak można mówić o drużynie RMF Maxxx!