Bardzo ważny dla układu górnej połówki tabeli mecz oglądaliśmy o 20:30. State podejmowało Max-meble a stawką było miejsce dające awans do I ligi. Pierwsze minuty nie przyniosły zbyt wielu sytuacji bramkowych. Znakomicie spisywali się bramkarze obu ekip, którzy byli najjaśniejszymi punktami zespołów. Przed zmianą stron bliżsi objęcia prowadzenia byli niebiescy, którzy ostemplowali poprzeczkę bramki gości. Dodatkowo, przez dwie minuty grali w przewadze, po żółtej kartce dla golkipera Max-meble. Nie wykorzystali tego jednak, co później się zemściło. To jednak State Street jako pierwsze objęło prowadzenie, zaraz po rozpoczęciu II połowy. Czarni nie załamali rąk i ze wszystkich sił starali się wyrównać. Udało im się to po świetnie wykonanym stałym fragmencie gry i strzale głową. W kolejnych minutach kilka znakomitych okazji mieli gospodarze, lecz nie byli w stanie skierować piłki do siatki. Przekonali się za to, że stare porzekadło o zmarnowanych sytuacjach jest prawdą: tuż przed końcem spotkania Max-meble skierowało bowiem piłkę do siatki po raz drugi i dzięki temu cieszyć się mogło z dającego drugie miejsce w tabeli zwycięstwa.