Po ciekawym otwarciu zaległej kolejki przyszedł czas na pojedynek o pozostanie w gronie drużyn drugoligowych. Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu postawiony pod ścianą Kolporter przegrał z zespołem BWI, który udowodnił, że jego miejsce jest szeregach drużyn II Ligi. Początek meczu bardzo wyrównany, co udowadnia brak goli aż do 10. minuty spotkania. Wtedy to Waldemar Ryndak uderzył pod poprzeczkę. Później inicjatywę przejmuje Kolporter, czego efektem gol na 1:1 autorstwa Mariusza Janika, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Tuż przed przerwą potężna bomba Łukasza Sołtysa wyprowadza BWI na ponowne prowadzenie. Drugą odsłonę otwiera drugi gol dla Kolportera, zapisany na konto Bartłomieja Bobera. Gdy wydawało się, że pomarańczowi pójda za ciosem to BWI wrzuciło drugi bieg i odjechało rywalowi na odległość czterech goli, odzierając go ze złudzeń. Zabójcze ostatnie 15. minut meczu zdecydowało o końcowym sukcesie BWI, które pozostaje w II Lidze.