Miejsce spotkania: SF Podgórze - Dekerta 21

Żółte kartki: 1173

Czerwone kartki: 96

Średnia ocena: 3.4

Sylvamo już na drugim miejscu

W meczu otwierającym VIII serię gier Sylvamo ograło Amarę. Gracze w Fioletowych strojach kontynuują marsz w góre ligowej tabeli i właśnie zameldowali się na drugim miejscu, mając przed sobą już tylko Blachdeker. Sylvamo przeażało od początku meczu, jednak wyszło na prowadzenie dopiero w 12. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Adrian Dzięcioł. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 dobrze zamykając akcję sześć minut po zmianie stron. Gdy na 3:0 trafił Bartek Gębala wydawało się, że to koniec emocji w tym meczu. Amara jednak nie złożyła broni i po golach Mateusza Spolitakiewicza Radosława Mirkiewicza złapała kontakt bramkowy. Pomimo, że do końca meczu pozostało sześć minut to w tym czasie Amara nie potrafiła juz stworzyć sobie okazji do remisu i ostatecznie to Sylvamo zgarnęło komplet punktów.