Mecze: 3284

Żółte kartki: 1173

Czerwone kartki: 96

Średnia ocena: 3.4

Późnym wieczorem, w ostatnim meczu kolejki XIII kolejki naprzeciw siebie stanęły zespoły zajmujące dwa ostatnie miejsce w tabeli, a więc drużyny morele.net oraz ART BLACK. Obu ekipą zależało na zgarnięciu trzech oczek, bowiem zarówno jedni jak i drudzy musza gromadzić punkty by później na koniec sezonu mogli być spokojni o ligowy byt. W pierwszej połowie meczu oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkaniu. Zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje okazje do tego by prowadzić w tym spotkaniu, ale lepsi w ich wykańczaniu byli zawodnicy białych i to oni prowadzili 1:0. Szczęśliwym strzelcem bramki dającej prowadzenie był Rafał Kapa. Później szanse na doprowadzenie do remisu mieli goście, ale piłka po strzale zawodnika tej drużyny zatrzymała się na poprzeczce bramki. Do przerwy więc gospodarze prowadzili 1:0. Więcej goli mogliśmy oglądać za to w drugiej połowie. Pierwsi do strzelania zabrali się goście, a konkretnie Andrzej Janecki i było 1:1. Chwilę potem drugą bramkę dla czarnych zdobył Grzegorz Janków. Wydawało się, że gościom uda się dowieź to zwycięstwo do końca. Jednak gospodarze nie odpuścili i do samego końca walczyli o zwycięstwo w tym spotkaniu. Najpierw po strzale z rzutu wolnego gola zdobył Mateusz Szczepan, a w samej końcówce szalę zwycięstwa na korzyść drużyny morele.net przelał Bartosz Szczap. Gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo i zbliżyli się do swoich rywali. Tak więc walka o utrzymanie w dalszym ciągu jest sprawą otwartą.