W meczu, który zainaugurował zmagania w XIII kolejce II ligi D zmierzył się zespół Sparta z ekipą Kolportera. Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna białych zajmująca drugą lokatę. Samo spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Przez pierwsze kilka minut nie mielimy okazji zobaczyć dogodnych okazji strzeleckich poza jednym groźnym strzałem zawodnika Sparty, po którym piłka wylądowała na bocznej siatce. Od 10 minuty meczu, gdy padł pierwszy gol spotkania zaczęło dziać się coraz więcej. Po bramce strzelonej na 1:0 przez Janusza Dziadułę szybko padła druga bramka dla Kolportera. Po zagraniu z rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się nie kto inny jak Janusz Dziaduła i skierował piłkę do bramki. Po tym golu w końcu do odrabiania strat zabrali się gospodarze. Chwilę potem było już 1:2, a strzelcem gola był Jarosław Kamiński. Tuż przed końcem pierwszej połowy białym udało się doprowadzić do remisu. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego gola zdobył Grzegorz Klik. Druga połowa była równie wyrównana jak pierwsza, ale bramki zdobywali już tylko pomarańczowi. Najpierw dwukrotnie zmarnowali dogodne okazje, ale później dopięli swego zdobywając dwie bramki. Najpierw prowadzenie Kolporterowi dał snajper tej ekipy Janusz Dziaduła, a w samej końcówce strzałem głową zwycięstwo przypieczętował Mariusz Janik. Sparta również miała swoje okazje, ale nie potrafili ich skutecznie wykończyć. Ostatecznie gospodarze musieli uznać wyższość swoich rywali w tym spotkaniu.