Mecz pomiędzy zespołami Nafta-Hostel Deco, a Rosa dostarczył bardzo dużo emocji. Lider będący faworytem meczu musiał zmierzyć czoła z nieobliczalną drużyną gości. Już pierwsza połowa pokazała, że w tym meczu gospodarzom uznawanym za faworyta nie będzie wcale łatwo o zwycięstwo. Od początku meczu przewagę posiadali goście. Raz po raz stwarzali sobie dogodne okazje bramkowe, które w końcu musiał przynieść efekt bramkowy. Jeszcze pierwsza akcja zakończyła się na słupku bramki rywali, jednak kolejne znalazły już światło do bramki. Pierwszą bramkę po bardzo ładnej akcji na 1:0 dla niebieskich zdobył Andrzej Paszkiewicz. Druga bramka to kopia pierwsze, szybka wymiana podań z pierwszej piłki i gola zdobył Paweł Sobczyk, natomiast na 3:0 podwyższył Marcin Ferek i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron do odrabiania strat zabrali się gospodarze. Najpierw kontaktowego gola zdobył Mirosław Kubic, a chwilę później gola na 3:2 strzelił Paweł Brud. W odpowiedzi goście przeprowadzili składną akcję, która zakończyła się czwartym golem dla nich, a jego strzelcem był Paweł Jasiński. W odpowiedzi gospodarze mogli szybko wyrównać bowiem najpierw do pustej bramki nie potrafił skierować piłki ich zawodnik, a chwilę potem gola na 4:3 zdobył ponownie Mirosław Kubic. W samej końcówce meczu czerwoni mieli jeszcze jedną okazję na doprowadzenie do remisu, ale piłka po strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Mecz zakończył się niespodzianką, bowiem niżej notowany zespół Rosa pokonał dotychczasowego lidera rozgrywek.