Miejsce spotkania: SF Podgórze - Dekerta 21

Żółte kartki: 1196

Czerwone kartki: 96

Średnia ocena: 3.4

Czteropak Grzesiaka

W najciekawszym starciu XIII serii gier WELDBUD pokonał IP GBSC i na pięć kolejek przed końcem sezonu to gracze w czarnych koszulkach są bliżej srebrnych medali. Spotkanie szybko, ponieważ już w 2. minucie otworzył golem Sewery Frączyk, który wykorzystał dokładne podanie Grzegorza Grzesiaka. Później to jednak IP GBSC przejęło inicjatywę i to zieloni ostatecznie zeszli na przerwę przy prowadzeniu 2:1. Do wyrówania doprowadził Wojciech Król, a tuż przed przerwą trafił jeszcze z rzutu wolnego Bartek Gębala. Zimny prysznic podziałał jednak dobrze na WELDBUD, który w drugiej odsłonie wrzucił drugi bieg. Duża w tym zasługa Grzegorza Grzesiaka. Napastnik WELDBUDU zapisał na swoim cztery gole i został ojcem bardzo cennego zwycięstwa swojego zespoły. IP nie było w stanie dotrzymać tempa po zmianie stron. Trafienie Jana Honkowicza pozwoliło jedynie na zmniejszenie strat.