Sporą niespodziankę sprawili w pierwszym spotkaniu piłkarze żółtych, w efektownym stylu pokonując walczącą o podium ekipę BWI. Pierwsze minuty starcia nie zwiastowały jednak takiego rozstrzygnięcia. Walka w środku pola i czujna gra linii defensywnych obu zespołów sprawiały, że oglądaliśmy niewiele sytuacji podbramkowych. Z czasem niebiescy zyskali optyczną przewagę, jednak nie potrafili jej zamienić na gola. Po kontrze za to sztuka trafienia do siatki udała się vSoftowi i tym sposobem, dość zaskakująco gospodarze wyszli na prowadzenie. Przed przerwą udało im się je jeszcze podwyższyć na 2:0 po, trzeba przyznać, dość przypadkowej bramce. Kiedy tuż po zmianie stron padł trzeci gol dla ekipy Pawła Kiermasza jasne już było, że to ona podniesie z murawy komplet oczek. Pewność siebie, spowodowana wysokim prowadzeniem i spokojna gra przyniosły gospodarzom jeszcze dwa gole i ostatecznie wygraną w imponujących rozmiarach. Goście mają czego żałować: wobec wygranej Tauronu ich sytuacja w grze o trzecie miejsce mocno się komplikuje.