W meczu otwierającym XIII serię spotkań w II lidze A zmierzyły się zespoły BWI Group i Food Care. Gospodarze tego meczu uznawani byli za faworyta, któremu bardzo zależało na zwycięstwie by utrzymać dystans i w dalszym ciągu walczyć o czołową trójkę ligi. Goście natomiast również potrzebowali punktów by móc spokojnie myśleć o utrzymaniu w lidze. Początek meczu rozpoczął się pod dyktando drużyny Food Care. Stwarzali więcej klarownych sytuacji do gola i już jedna z pierwszych okazji zakończyła się golem Mateusza Majdugi. Chwilę potem było już 2:0 za sprawą trafienia Bartka Kurzeji. W 10 minucie meczu na tablicy widniał już wynik 3:0 dla gości, a trzecią bramkę dla swojej drużyny zdobył Jakub Kurzeja. W odpowiedzi goście zdobyli kontaktowego gola, którego strzelcem był Waldemar Ryndak. Oba zespoły przed przerwą miały po jeszcze jednej dogodnej okazji, ale nie udało się im zdobyć więcej bramek. Drugą połowa znów rozpoczęła się lepiej dla gości, którzy zdobyli czwartego gola, a jego strzelcem był Bartek Kurzeja. Po tym gola w końcu do odrabiania strat zabrali się gospodarze. Dzięki szybkiej grze udało im się zdobyć trzy bramki, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania (Marcin Majkowksi 2x, Waldemar Ryndak). W samej końcówce meczu to czarni przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Trafienie Jacka Nigbora zapewniło im zwycięstwo dało jakże ważne trzy oczka do ligowej tabeli. Gospodarzom zaś po porażce walką o podium znacznie się komplikuje.