Punktualnie o 22:00 na boisku pojawili się zawodnicy zespołów Amara oraz Tauron Dystrybucja. W meczu tym stawką były nie tylko trzy punkty, ale także pozycja w ligowej tabeli. Drużyny te dzielił zaledwie jeden punkt, więc mogliśmy być pewni emocji w tym spotkaniu. Pierwsze kilka minut meczu było bardzo wyrównanych, jednak z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga gości. Pierwsza groźna akcja to strzał Karola Kęski, jednak piłka w znacznej odległości minęła bramkę gospodarzy. Tauron Dystrybucja częściej przebywał na połowie rywali czego efektem były kolejne akcje stwarzane przez zawodników tego drużyny. Ponownie na bramkę uderzał Karol Kęska. Tym razem jego potężne uderzenie z dystansu o centymetry minęły poprzeczkę bramki Amara. Później swoją szansę mieli gospodarze, ale to gościom udało się zdobyć pierwszą bramkę. Piłka po strzale Macieja Morasiewicza odbiła się od słupka, od bramkarza i wpadła do siatki. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron w dalszej części zespołem przeważającym był Tauron Dystrybucja. Udokumentował to zdobyciem kolejnych dwóch bramek. Najpierw pięknym trafieniem w okienko bramki popisał się Krzysztof Sadko, a gola przypieczętowującego zwycięstwo gości zdobył Maciej Morasiewicz. Dzięki zwycięstwu Tauron awansował na trzecią pozycję w ligowej tabeli.