Tak dzielnie spisujących się w poprzednim sezonie gospodarzy czekało trudne zadanie. Naprzeciw nim stawał bowiem spadkowicz z I ligi i, jak się wydawało, poważny kandydat do miejsca na podium – Motorola. Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to bardzo zacięty pojedynek. Wynik otworzyło trafienie czarnych, na które dosłownie kilkanaście sekund później odpowiedzieli przeciwnicy. Taki obraz gry utrzymywał się przez pełne 40 minut. Niezwykle zacięty był to mecz, w którym obie ekipy miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Po szaleńczej wymianie ciosów górą byli jednak gospodarze. KDWT nie bało się zawalczyć do samego końca, co przyniosło pożądany efekt. W starciu z Motorolą gospodarze, choć może prezentowali się gorzej pod względem techniki, nadrabiali kondycją i walecznością. Dlatego trzy oczka wędrują do nich zasłużenie, choć przyznać trzeba, że to spotkanie skończyć się mogło równie dobrze wygraną czarnych. Gdyby parokrotnie nie zabrakło im zimnej krwi, to oni cieszyliby się z kompletu punktów. Zgarnia go jednak KDWT, które po golach Piotra Paszkiewicza (2), Dawida Witko (2), Mariusza Kwiatka i Piotra Przełożnego zwyciężyło 6:5. Gościom bramki Michała Smędera, Macieja Piaseckiego (2) oraz Mateusza Pączka (2) poza satysfakcją nie przyniosły nic więcej.