Prawdziwą huśtawkę nastrojów w tym meczu przeżyli zawodnicy zespołu Sklepy Kocyk. Gdy strzelali swoim rywalom bramkę na 5:1 wydawało się, że nić złego już ich nie może spotkać, myślenie to okazało się złudne. Zacznijmy jednak od początku. Pierwsza połowa była wyraźnie pod dyktando zielonych. Szybko wyszli oni na dwubramkowe prowadzenie, a autorem obu goli był Michał Piróg. W odpowiedzi gola na 2:1 zdobył Konrad Siedlarczyk. Jeszcze przed upływem pierwszych 20 minut trzecią bramkę dla zielonych strzelił Arkadiusz Drab, gdy skierował piłkę do pustej bramki po szybkiej kontrze. Początek drugiej połowy jeszcze należał do zielonych. Zdobyli oni w tym czasie dwie bramki , a strzelcami byli ponownie Michał Piróg i Arkadiusz Drab. Na tablicy widniał wynik 5:1 i wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Wtedy w pogoń za swoimi rywalami rzucili się niebiescy. Szybko zdobyli dwie bramki ( Adrian Pudlik – 2x), które wlały w ich serca nadzieje na dobry wynik. Pobudzeni tym poszli za ciosem. Raz po raz atakowali swoich rywali i w ostatnich trzech minutach meczu dopięli swego. Zdobyli w tym czasie trzy bramki, których strzelcami byli: Adrian Pudlik, Konrad Siedlarczyk oraz Marcin Kołodziejczyk. Radość niebieskich była ogromna. Pokazali w tym meczu, że wolą walki do końca można odwrócić losy nawet już przegranego meczu. Zieloni natomiast nie mogli uwierzyć w to co się stało i ze spuszczony głowami opuszczali płytę boiska w Skotnikach.