W ostatnim meczu IX kolejki zmierzyły się zespoły wicelidera z ostatnią drużyną. Za zdecydowanego faworyta tego spotkania można było uznać gospodarzy, którzy plasowali się w tabeli znacznie wyżej od swoich rywali. Szybko na prowadzenie wyszli właśnie gospodarze za sprawą Rafała Kędziora. Wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią minut. Jednak pomimo straty gola bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy gości. Z czasem mecz się wyrównał i gra toczyła się głównie w środkowej części pola. Nie brakowała w niej dużo walki i serca wkładanego w to spotkanie. W końcówce pierwszej połowy goście wyrównali, a strzelcem gola był Ryszard Lewczuk. Szybko jednak odpowiedzieli gospodarze i chwilę potem było już 2:1. Gola zdobył Czesław Kowalski. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Druga pomimo tego, że dostarczyła bardzo dużo emocji, nie dostarczyła już jednak bramek. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje dogodne okazje, których nie potrafili zamienić na gola. Ostatecznie zwycięstwo odnoszą gospodarze 2:1 i umacniają się na pozycji wicelidera.