W ostatnim meczu tej kolejki Shell podejmował Spartę. ‘Biali’, którzy wiedzieli przed spotkaniem że, drużyna Van Gansenwinkel straciła punkty- nie mogli sobie pozwolić na inny wynik niż wygrana. Nie inaczej się stało. Jednak o te ważne oczka było bardzo trudno. ‘Żółci’ postawili wysoko poprzeczkę- nie pozwalając na wiele ‘białym’. Niech świadczy o tym fakt że, na prowadzenie wyszedł Shell po bramce Marcina Chrzastego. Jednak na przerwę to goście schodzili z przewagą. Po bramkach Jarosława Kamińskiego i Mariusza Molendy. W drugiej odsłonie mecz nabrał jeszcze większych rumieńców. Shell gonił wynik od samego początku drugiej połowy. Prym wiódł Łukasz Ślusarczyk, którego gra dodawała skrzydeł gospodarzom. Gdy wydawało że stan 4:4 utrzyma się do końca meczu- w jednej z ostatnich akcji meczu, po dobrym wykończeniu składnej wymiany piłek bramkę zdobył Piotr Wojciechowski. Ta ważna wygrana w kontekście- porażki VG pozwala myśleć Sparcie realnie o drugim miejscu w lidze. Ekipie Shella wypada pogratulować nieustępliwości i dobrej gry do samego końca.