Trudne zadanie czekało wyżej notowany KPR. Zmierzyć się on musiał bowiem z Extend Vision, czyli ekipą, która ostatnio złapała wiatr w żagle. Już pierwsze minuty gry potwierdziły, że papierowy faworyt nie będzie miał lekko – szybkie ataki i umiejętne utrzymywanie się przy piłce szarych sprawiały gospodarzom pewne problemy. Mimo to, to oni zdołali jako pierwsi strzelić bramkę. Rywale nie kazali jednak czekać długo na odpowiedź. Zadali dwa szybkie ciosy i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Po zmianie stron dość długo czekaliśmy na kolejne w tym spotkaniu trafienie. Padło ono dopiero po kilkunastu minutach, po rzucie karnym dla KPR. Podrażniony takim obrotem spraw czarny koń ostatnich tygodni postanowił jeszcze śmielej zaatakować, czego rezultatem była trzecia bramka. Extend Vision prowadził, lecz nie zdołał korzystnego rezultatu dowieźć do końca. Po ładnej bramce Tomasza Skorupy niebiescy wywalczyli bowiem remis, który utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego. Poza Skorupą dla gospodarzy trafiali Grzegorz Marczyk i Adam Curyło. Po przeciwnej stronie boiska kąsali z kolei Patryk Skieresz oraz Piotr Waśkiewicz, zdobywca dwóch goli.