Pojedynek sąsiadów w tabeli, których na dodatek dzieliło przed tym meczem zaledwie dwa punkty zapowiadał się niezwykle interesująco. Już przed rozpoczęciem starcia widać było, że oba zespoły są mocno zmotywowane do odniesienia zwycięstwa i pokazania swojej wyższości nad przeciwnikiem. Pierwsze minuty tylko potwierdziły te obserwacje: błyskawicznie zdobyta przez Extend bramka na 1:0 mocno pomieszała szyki Korporatom. Pomarańczowi, którzy rozpoczęli spotkanie w szóstkę, dopiero po pewnym czasie złapali właściwy rytm. Kiedy udało im się wreszcie skompletować skład, ruszyli do odrabiania strat. Dość szybko udało im się doprowadzić do wyrównania po bramce Kamila Waszkiewicza. Ten sam zawodnik niewiele później wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. To jednak wyraźnie uśpiło ich czujność. Pozwolili oni przejąć inicjatywę rywalom i ograniczali się do obrony. Nie mogło to skończyć się dobrze. I faktycznie, jeszcze przed zmianą stron szarzy nie tylko wyrównali, ale trafili również po raz trzeci. Zanim sędzia zarządził zakończenie pierwszej części gry, świetną okazję na trzeciego gola dla Korporatów miał Dawid Lis, lecz z bliska nie udało mu się pokonać bramkarza.
W drugiej połowie obie drużyny od samego początku starały się narzucić swój styl gry. W efekcie tego oglądaliśmy wiele walki w środku pola i stosunkowo niewiele sytuacji podbramkowych. W końcu jednak zaczęły padać gole. Na krótko wyraźną przewagę zyskali pomarańczowi, co przyniosło im dwie kolejne bramki. Najpierw Paweł Książek a potem ponownie Waszkiewicz trafiali do siatki Extend. Goście wcale się jednak nie poddawali i do samego końca walczyli o choćby wyrównanie. Walka ta przyniosła powodzenie – udało im się trafić po raz czwarty, tym samym doprowadzając do remisu. Najskuteczniejszy w ich zespole był Piotr Waśkiewicz, strzelec trzech bramek. Jedno trafienie dołożył Paweł Gęca.