W spotkaniu otwierającym zmagania XI kolejki, zmierzyły się dwie ekipy prezentujący dobry, równy poziom. Fakt, że przed spotkaniem obie drużyny dzieliły zaledwie 3 punkty-był gwarancją tego że mecz będzie zacięty i pełen sportowej walki. Lepiej zaczął HCL-bramka Carlo Mollicy, który dobił piłkę po strzale Armands Bricisa otworzyła wynik spotkania. Późniejsze minuty spotkania upływały pod znakiem walki w środku pola. Bramki: Dias Medeirosa, Armands Bricisa dla HCL oraz Marcina Kubiaka i Marka Mani dały nam wynik do przerwy 3:2. Pasjonująco zapowiadała się więc 2 część spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym, wyrównującą bramkę zdobył Marcin Kubiak. W dalszej części połowy, to jedni to drudzy groźnie atakowali. Strzały z wolnego Marka Mani lądowały albo obok bramki albo obrońcy wybijali z linii bramkowych. Swoje okazję mieli również ‘żółci’ groźne strzały Ugochukwu Francisa oraz Masse Badji lądowały w rękach Łukasza Mirgi. W końcówce spotkania, podręcznikowa akcja HCL zakończona strzałem ‘z czuba’ Ugochukwu Francisa zapewniła gospodarzom 3 oczka.