Szalony przebieg miało ostatnie spotkanie wieczoru. Zaczęło się od wyraźnej przewagi gości, którzy raz za razem zapuszczali się pod pole karne białych. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Gol Piotra Iwachowa dał im prowadzenie. Niedługo później było już 2:0. Na tę bramkę Merite zdołało jednak dość szybko odpowiedzieć. Kolejne minuty należały jednak ponownie do czarnych. Jeszcze przed zmianą stron zdobyli oni dwa gole i w przerwie wynik brzmiał 2:4. Druga połowa wszystko odmieniła. To gospodarze brylowali na murawie, nie dając dojść do głosu przeciwnikom. Szyki zacieśniła defensywa białych – nie dopuściła do straty w drugiej połowie ani jednego gola! Na medal spisali się za to napastnicy. Cztery zdobyte przez nich gole dały Merite wygraną a w efekcie awans w tabeli. Po dwie bramki dla zwycięskiej ekipy strzelili Piotr Świętek oraz Artur Koczaja. Pozostałe trafienia dołożyli Damian Krężel i Przemysław Grudzień. W zespole Ernst&Young po bramce na swoje konto dopisali Michał Durak, Maciej Zębala, Dawid Godula oraz wspomniany już, Piotr Iwachow.