W meczu inaugurującym zmagania IX kolejki II Ligi C spotkały się firmy Apply i Tauron Dystrybucja. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn stworzyli świetne widowisko i mimo, iż nie padł ani jeden gol, kibice nie mogli się nudzić. Przez pierwsze 20. minut świetnie między słupkami spisywali się obaj bramkarze, skutecznie broniąc dostępu do bramki. Druga połowa również była bardzo wyrównana, jednak napastnicy odblokowali się. Na 1:0 dla gospodarzy trafił Grzegorz Czaja, lecz Apply nie cieszyła się długo z tego prowadzenia. Chwilę później wyrównał bowiem Piotr Krasoń i mecz wróciliśmy do punktu wyjścia. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga Tauronu. Świetną okazję miał Michał Rękas, ale jego uderzenie świetnie obronił Paweł Daniec. Gdy wydawało się, że to goście są bliżsi strzelenia gola, Apply po raz drugi wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Paweł Szymański i zawodnicy Tauronu znów musieli odrabiać. W końcówce Apply cofnęło się do defensywy, czekając na ataki rywala. Ta strategia ostatecznie się nie opłaciła, gdyż dystrybutorzy energii dopięli swego, strzelając bramkę na 2:2.

Mało brakowało, by ekipa Apply cieszyła się z pierwszej wiktorii w sezonie. Po raz kolejny zabrakło szczęścia - być może druga runda będzie bardziej owocna dla drużyny niebieskich.