Na początku czwartkowego wieczoru w IX kolejce spotkały się drużyny Shella (10) i Americany (7). Pierwszy mecz II ligi grupy E zapowiadał się ciekawie ponieważ Shell walczył na koniec rundy o pierwsze zwycięstwo, a Americana uplasowana wyżej w tabeli starała się zachować pozycję. Pierwszy gol należał do drużyny Rafała Starowicza którego strzelił bardzo dobrze spisujący się w tym meczu Dąbrowski Robert. Po otwarciu wyniku na 1:0 przez większość pierwszej połowy oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz w którym ciężko było wybrać faworyta spotkania. Po 15min gry do bramki trafia Shell i wyrównuję wynik na 1:1, ale na zakończenie pierwszej połowy meczu Americana pokazuję się z lepszej strony i wychodzi na prowadzenie 2:1.

W drugiej połowie oglądaliśmy strzały z oby stron, ale to Shell w 25 min wyrównał wynik na 2:2. Americana bardzo chciała wygrać to spotkanie jednak Shell nie odpuścił rywalowi i ku pozytywnym zaskoczeniu wszystkich okazał się lepszą drużyną, która zanotowała na koniec rundy pierwsze, a zarazem długo oczekiwane zwycięstwo w lidze strzelając aż 6 goli w całym spotkaniu których autorami byli – Paweł Kalinowski (x3), Łukasz Ślusarczyk (x2), Marcin Czarzasty. Strzelcem 3 bramek w drużynie „czerwonych” był Robert Dąbrowski oraz jednej – Dudziak Przemysław.