Mecze: 7242

Żółte kartki: 2505

Czerwone kartki: 311

Pierwszy raz na remis

Nie zawiodło spotkanie wicelidera i lidera rozgrywek po szóstej kolejce. Jedni i drudzy postawili sobie nawzajem ciężkie warunki, dzięki czemu boiskowe poczynania śledziło się z wielkim zainteresowaniem. Pierwszym, który mógł pochwalić się golem był Enes Epekinci. Chwilę później w jego ślad poszedł Maxim, który po efektownej wymianie podań zaskoczył golkipera strzałem w krótki róg. Dwubramkowa przewaga TeleTechu kazała zacząć zastanawiać się nad niespodzianką, bo przed meczem więcej szans na komplet punktów dawano bezbłędnemu jak dotąd w lidze Profixowi. Ten o swojej klasie przypomniał przed upływem kwadransa, kiedy Stefan Gumułka i Dawid Stygar doprowadzili do remisu po strzałach odpowiednio ze skraju pola karnego oraz z dystansu. Na następną skuteczną próbę czekaliśmy do 26 minuty. Cluadio Timpano wymiernie pokazał, że on i koledzy mają dużą ochotę przełamać dominację liderów. Ci mieli widoczne kłopoty, by znowu zaskoczyć bramkarza, nawet gdy grali w przewadze po żółtej kartce pokazanej Timpano. W 37 minucie na 3:3 kopnął Marcin Krzyśko, co wywołało radość i ulgę w jego zespole. Na finiszu obie ekipy jeszcze próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, ale do niczego takiego nie doszło, pomimo iż również Krzyśko musiał odcierpieć dwuminutowe zawieszenie. Mecz zakończył się zatem remisem i jest to pierwszy (!) podział punktów na tym szczeblu w tym sezonie.