Żółte kartki: 468

Czerwone kartki: 103

Średnia ocena: 5

Mistrz w opałach

W hicie tej kolejki spotkało się RMF Maxxx, które potrzebowało zwycięstwa do przypieczętowania mistrzostwa oraz cały czas walczące o miejsce na podium – HLD. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli ci drudzy, którzy postanowili podejść do przeciwnika wysokim pressingiem, co od razu przyniosło efekt. Po pierwszych 15-stu minutach prowadzili 3:1, a hat-trickiem popisał się Kuczak. Gracze RMF Maxxx byli w szoku, nie mogli wejść na swój poziom gry. Skrzętnie wykorzystał to rywal, który jeszcze przed przerwą zdobył czwartego gola, a zaraz na początku drugiej odsłony dołożył piątego. RMF Maxxx rzuciło się do odrabiania strat, ale przeciwnik bardzo dobrze bronił. Mieliśmy do czynienia ze sporą ilością walki w środku pola, gdzie częściej górą byli gracze w czarnych koszulkach. Ostateczny wynik to zwycięstwo HLD w stosunku 6:2. Wydaje się, że zwycięstwo zawodników w czarnych koszulkach nie jest specjalnie zaskakujące, bo ostatnio czasie gracze tej ekipy prezentują bardzo wysoką formę. Powody do zmartwień ma natomiast Karol Kościółek, którego drużyna w ostatnich meczach nie punktowała, a już za tydzień ponownie mierzy się z HLD.